Mezoterapi: Cilt yenileyici, ışıltı, sıkılaştırma, nemlendirme, bakım - Botoks Mezoterapi Yüz Dolgusu PRP Lipoliz ANKARA

İçeriğe git
MEZOTERAPİ : PARİS IŞILTISI
Mezoterapi ANKARA, cilt yenileme renklendirme sıkılaştırma nemlendirme Paris Işıltısı
Mezoterapi ile Yüz Cildini Renklendirme :

Paris Işıltısı; Cilt Sıkılaştırıcı, Renk verici ve Parlaklık Sağlayan bir mezoterapi tedavisidir.

Mezoterapi Tedavileri arasında en yaygın kullanıma sahiptir. Çünkü; genel cilt bakımı ile elde edilmek istenen "solgun yüz cildini hızlı bir şekilde canlandırma" kriterlerinin hepsini sağlar.

Cildi sıkılaştırarak doğal parlak canlı rengine kavuşturur. Sağlıklı bir yüz cildinin ilk bulgusu olan ışıltılı bir görünüm sağlar. Yüz cildi parlaklığının sürdürülebilmesi için vazgeçilmez gereklilik olan nemlendirici etkisini çok hızlı göstererek yüz genelinde sağladığı doğal renklenmenin homojenize yayılımını gerçekleştirir.
MEZOTERAPİ İLE CİLT YENİLEME :
Yüz Cildi Sıkılaştırma Parlaklaştırma ve Renklendirme


Paris Işıltısı : Cildi Canlandıran, Yüz Rengini Homojenize Eden, Sıkılaştırıcı, Nemlendirici Yenileme ve Bakım Tedavisi.

Mezoterapi ile cilde parlaklık kazandırmak, en sık arzu edilen seçeneklerdendir. Bu mezoterapi kokteyli; Peptid kompleksi, Organik Silikon, Niacinamide ve Thiamin, Hyaluronik Asit ve diğer bileşenleri barındırır. Arzu edilen parlaklığa cildin kendi kendini nemlendirmesini tetikleyen mekanizmalarına verdiği destekle kısa sürede ulaşmayı sağlar.

Solgun Cilt Nedenleri :
Cilt ışıltısının kaybolarak sağlıksız bir görünüm oluşmasının nedenleri; çevresel faktörler, psikolojik faktörler, dermal faktörler, sistemik faktörler gibi pek çok sebep yüzünden olabilir.

Cilt Solgunluğunun En Sık Nedenleri :
 • Solgun bir cildin en yaygın nedenlerinden biri alkol kullanımıdır. Sık alkol kullanımı vücutta dehidratasyon bulgularına sebep olarak sağlıklı bir cildin ilk ihtiyacı olan nemlenme dengesini bozar. Kuru cilt, solgun görünüşün en sık rastlanan nedenidir.
 • Sigara kullanımı diğer bir yaygın cilt solgunluğu ve renk değişimleri sorumlusudur. Sigara içerisindeki binlerce farklı toksin içeriği, zamanla sararma, kararma ve renksiz solgun bir cilde sebep olur.
 • Güneşin UV Işınlarına maruziyet, özellikle güneşin etkilerinin en kuvvetli olduğu günün öğle saatlerinde cildi hızlı bir şekilde kurumaya ve nem kaybına bağlı solgunluğa götürmektedir.
 • Stres, vücuttaki her mekanizmaya yaptığı olumsuz etkileri cilt üzerinde de gerçekleştirir. Hormonal denge üzerinde yarattığı değişimlerle, cildin sağlıklı görünüşünü sağlayan metabolizmasını bozar ve cilt solgunluğu oluşturur.
 • Stresin yan etkilerinden de olan uyku düzeni bozukluğu, vücut ve dolayısı ile deri kimyası üzerindeki negatif etkileriyle solgun bir cilt görünümüne sebep olur.
 • Makyaj, eğer sürekli ve bilinçsiz bir şekilde uygulanıyorsa, yüz derisi üzerinde boğucu ve yenilenmesini bozucu etki ile soluk bir cilde sebep olur.
 • Beslenme, sağlıklı bir cilt için en başta gelen etkenlerdendir. Gerekli esansiyel amino asitlerin, vitamin, minerallerin sağlamadığı bir diyet alışkanlığı kaçınılmaz olarak soluk bir cilt yaratır.
 • Hava koşulları, içinde yaşanılan iklimin kuruluğu, klima maruziyeti gibi sebepler sürekli hava ile birebir temas hâlinde olan cildin rengini etkileyen diğer bir önemli faktördür.

Cilt Parlaklığı Nasıl Sağlanır?
Yüz cildinde istenen parlaklığın sağlanması, tüm medikal tedavilerde olduğu gibi sebebe bağlıdır. Genellikle cilt nemlenmesi yetersizliğinden cilt ışıltısının kaybolduğu görülür. Nemlenme sorunu beslenme ise ona göre, uyku düzensizliği, iklim veya herhangi bir başka sebep ise duruma göre tedavi düzenlenmelidir. Ancak hayat tarzı değişimlerinin cilt bakımına etki etmesi için uzun süreli ve kalıcı değişimler lazımdır. Cilt bakımı sağlayan mezoterapiler bu adımda devreye girmektedir. Özellikle yüz cildinde kısa sürede istenen değişimlerin sağlanabilmesi için kişinin sorununa uygun mezoterapi tedavi çeşitleri mevcuttur.

Paris Işıltısı Mezoterapisi Nasıl Etki Gösterir?
Mezoterapi tedavisinin etkisi, mezoterapik ilaç ve destek kokteylinin hangi durum için hazırlandığı ile ilişkili içeriği tarafından belirlenir. Paris Işıltısı Mezoterapi Kokteyli; cilt parlaklığı ile birincil dereceden ilgili dermal nemlendirilme sağlaması, yüz bölgesi cilt renginin homojen bir şekilde iyileştirilmesi ve tüm bunların sağlanabilmesi için gerekli maddelerin subdermal enjeksiyonla kişinin vücuduna verilmesi için dizayn edilmiş medikal bir uygulamadır.

Cilt rengini etkileyen faktörlerin detaylı olarak sıralanması;
bu konu üzerinde kalınca bir kitap yazılmasını gerektirir. İşin özü şudur; "Cilt, sağlıklı ve parlak görünümünü muhafaza edebilmesi için gerekli faktörlerden birinin bile eksiliğinde ışıltılı görünüşünü kaybedebilir."

Yüz Cildi Yenileme Mezoterapisi Paris Işıltısı Neden Gerekli?
Modern tıp ve kozmetik bilimlerinin bilgi birikimi sayesinde, cilt bakımı konusunda sağlıklı ve parlak bir cilt görünümü için ihtiyaç duyulan temel faktörleri bir arada sunan mezoterapi kokteylleri üretilmiştir.

Akılda kalıcılığı kolay olsun diye Paris Işıltısı ismi konmuş olan bu mezoterapi kokteylinin muhteviyatı; cilt solukluğu yapan en yaygın sebeplerin hepsini gidererek cildi kendine yeterli yenilemeyi sağlayabilecek hâle getirmek üzere dizayn edilmiştir.

Cilt rengini iyileştirirken, toparlanmasını da sağlayarak çil, kırışıklıklar ve bazı durumlarda melezma lekelerinin giderilmesine hizmet eder. Yüzdeki solgunluğu azaltarak, homojen bir cilt rengi kazanmak için birebirdir. İyileştirici etkisi en genel tedavi olup, ciltte yaşlanmaya bağlı deformatif görünümü azaltır, gözenekler, torbalanmalar ve lokal renk değişimlerini, iyileşmekte olan lokal yara izlerinin etkilerini giderir.


Paris Işıltısı Mezoterapisi Uygulama Noktaları

Paris Işıltısı Mezoterapi Tedavisinin yüz üzerinde uygulandığı noktalar şu şekildedir :
 1. Alın Bölgesi
 2. Yanaklar
 3. Çene
 4. Boyun

YÜZ CİLDİ RENKLENDİRİCİ MEZOTERAPİ İÇERİĞİ
Yukarıda tüm detayları ile anlatıldığı şekilde; Yüz Renklendirme ve Cilt Sıkılaştırma ile yüzde parlaklık ve ışıltı oluşturmak üzere dizayn edilmiş Paris Işıltısı mezoterapi kokteylinin içeriği  şu şekildedir :

 • Hyaluronic Acid (üç ayrı molekül ağırlığında, 350mg/flkn)
 • Organik Silikon
 • Peptid Kompleksi
 • Octapeptid-3
 • Pentapeptide-18
 • Tiamine
 • Niacine
 • Pantotenik Acid
 • DMAE

Paris Işıltısı Mezoterapi Tedavisi Uygulama Protokolü
 • Bağ dokusuna 2-2.5 mm derinlikten lineer retrograd teknik kullanılarak subkutan olarak enjekte edilmeli ve her enjeksiyonda yaklaşık 0.15 ml mezoterapi kokteyli kullanılmalıdır.
 • İdeal sonucu elde etmek için bazı spesifik bölgeler belirlenmiştir. Alın bölgesi, Yanaklar, Çene ve Boyun bölgesi alanlarına lineer ve vektörel implantasyon teknikleri ile uygulanmalıdır.
 • Tedavi uygulaması 3 hafta ara ile 3-4 kez tekrarlanır.
 • Son uygulamadan 6 ay sonra tekrar uygulama yapılır.
ile;
MEZOTERAPİ : PARİS IŞILTISI
hususunda sormak isteyebileceğiniz detaylar hakkında bizzat bizden bilgi alabilirsiniz.
Clicky
Bu Websitesi; Medikal Estetik Tedaviler ve türevleri hakkında bilgilendirme amaçlıdır.
Tıbbi hastalıkların teşhis ve tedavisi mutkala bir hekime danışılarak yapılmalıdır.
İçeriğe dön